Almanca İşletme Bölümü Tanıtımı

 

Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi Almanca İşletme Bölümü, Türk ve Alman hükümetleri arasında yapılan anlaşma ile DAAD ve Marmara Üniversitesi'nin ortak çalışması sonucu 1991 yılında kurulmuştur. Almanca İşletme Bölümü, Türkçe ve Almanca işletme terminolojisine hakim, kalifiye yönetici adayları yetiştirerek, pazarda önemli bir boşluğu doldurmakta ve bu şekilde Türkiye’nin önemli bir ticari ortağı olan Almanya ile ekonomik işbirliğinin kuvvetlendirilmesine katkı sağlamaktadır.

 

Almanca İşletme Bölümü’nün başlıca amacı, Türkiye ile Almanya arasındaki tarihsel bağları üniversite eğitimi alanına da taşıyarak, değişik kültür ortamlarında bulunmaya alışkın, çok yönlü öğrenciler ve mezunlar yetiştirmek ve iki ülkenin  yakınlaşmasını sağlayarak bir kültür köprüsü kurmaktır.

 

Bir diğer amaç da, öğrencilerle öğretim üyelerinin bölümlerin gelişmesi için beraber çalıştığı ve parçası olmaktan gurur duyduğu bir kampüs ortamını oluşturmaktır.

 

Bölümümüzde eğitim süresi, Almanca hazırlık sınıfı okuması gereken öğrenciler için 1+4; Yabancı Diller Yüksekokulu'nun uygun gördüğü Almanca Dil Yeterlilik Belgesi'ne sahip olan öğrenciler içinse 4 yıldır. 

 

Bölümümüz TM-1 puan türünden öğrenci kabul etmektedir. 2015 yılında bölüm kontenjanımınız 57 kişidir.


Bu sayfa Business Administration (German) tarafından en son 28.07.2015 10:37:55 tarihinde güncellenmiştir.

HIZLI ERİŞİM